ریدکس پلاس دفع حشرات ارسال پیامک
افزایش ممبر تلگرام ممبر تلگرام
 
گروه بندی مطالب  چاپ   کمينه 
آثار و تالیفات (3)
..مقاله ها (0)
..یادداشت ها و سرمقاله ها (9)
..کتب (2)
..جزوه های درسی (0)
..مصاحبه ها (1)
..پایان نامه ها (0)
سوالات امتحانی/استخدامی (3)
..نمونه سوالات امتحان وکالت (0)
..نمونه سوالات کارشناسان رسمی (0)
..نمونه سوالات کارشناسی مدیریت (0)
..نمونه سوالات کارشناسی حسابداری (2)
..نمونه سوالات کارشناسی ارشد (0)
..نمونه سوالات دکتری (2)
دستگاه های نظارتی (19)
..دیوان محاسبات کشور (33)
..سازمان بازرسی کشور (1)
..دیوان عدالت اداری (1)
..کمسیون اصل نود (1)
..سازمان حسابرسی (0)
قوانین و مقررات (44)
..قانون اساسی (1)
..چشم انداز 20 سال (1)
..قوانین مالی و محاسباتی (6)
..قوانین پنج ساله توسعه کشور (6)
..قوانین اداری و استخدامی (11)
..قوانین حقوقی و کیفری (6)
..قوانین کارشناسان رسمی (1)
..تازه های قوانین و مقررات (15)
..قوانین بودجه (8)
..سایر قوانین و مقررات (19)
..قوانین کاربردی (13)
پیشنهاد سردبیر (21)
مقالات علمی (1)
..مقالات حقوق و مدیریت (1)
..دیکشنری آنلاین (7)
اخبار و رویدادها (52)
خبر ویژه 1 (5)
خبر ویژه 2 (11)
خبر ویژه 3 (1)
خبر ویژه 4 (4)
خبر ویژه 5 (5)
خبر متحرک (52)
دیکشنری آنلاین لغات حسابداری،مدیریت و مالی  چاپ   کمينه 
    ترجمه: English   Turkey   العربی 
تعداد نظرها: 0 نظر  تعداد بازدید: 2199  تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating 


دیدار و گفتگوی آقای دکتر عادل آذر با هیات اعزامی از دیوان محاسبات کشور اندونزی

دیدار و گفتگوی آقای دکتر عادل آذر با هیات اعزامی از دیوان محاسبات کشور اندونزی

 دیدار و گفتگوی آقای دکتر عادل آذر با هیات اعزامی از دیوان محاسبات کشور اندونزی

۱۳۹۷/۰۵/۰۳
 
آقای دکتر عادل آذر رئیس کل دیوان محاسبات کشور روز دوشنبه اول مرداد ماه با هیاتی از دیوان محاسبات کشور اندونزی به ریاست سرکار خانم ایسما یاتون عضو هیات رئیسه دیوان محاسبات کشور اندونزی دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل؛ در ابتدای این دیدار آقای دکتر عادل آذر ضمن خوش آمدگویی به سرکار خانم ایسما یاتون و هیات همراه ؛ گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی روابط سیاسی و اقتصادی خوبی دارند. از آنجا که ایران و اندونزی از بزرگترین کشورهای اسلامی هستند و کشور اندونزی، هم به جهت کسرت جمعیت مسلمانان و هم به خاطر فعالیت های علمی که در مباحث اقتصاد اسلامی دارند اقتضاء دارد همکاری های بیشتری نیز داشته باشند. ایشان ادامه داد: دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران یکی از موفق ترین تفاهم نامه های خود را در سطح بین المللی با دیوان محاسبات کشور اندونزی دارد. بنابراین جا دارد دو دیوان همکاری بیشتری در جهت انتقال و تبادل تجربیات داشته باشند.
 
 رئیس کل دیوان محاسبات کشور در ادامه سخنان خود به تجارب اقتصادی و بانکداری اسلامی در اندونزی اشاره کرد و افزود: اندونزی از جمله کشورهای پیشرو در حوزه اقتصاد و بانکداری اسلامی است، به ویژه اینکه دانشمندان کشور اندونزی مقالات زیادی در تئوریزه کردن اقتصاد اسلامی داشته اند. لذا پیش بینی می شود این تئوری ها و پیشرفت های نظری در حوزه اقتصاد اسلامی بر نظامات نظارتی دیوان محاسبات کشور اندونزی اثر گذاشته و عملیاتی شده باشد، به همین دلیل علاقه مندیم از تجربیات دیوان محاسبات کشور اندونزی در مورد حسابرسی بانکداری اسلامی استفاده نمائیم.
آقای دکتر عادل آذر در ادامه سخنان خود به موضوع حسابرسی عملکرد در دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و در این زمینه گفت: یکی از برنامه های جدی ما بحث حسابرسی عملکرد است. ما تلاش داریم نظام حسابرسی دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران را از حسابرسی قانونی صرف به استقرار حسابرسی عملکرد ارتقاء دهیم. در همین راستا در دیوان محاسبات ایران یکی از برنامه های محوری استقرار حسابرسی عملکرد تعریف شده است. بنابراین خوشحال می شویم از تجربیات شما در حوزه حسابرسی عملکرد بخصوص با رویکرد اسلامی استفاده نمائیم.
در ادامه این دیدار، خانم ایسما یاتون عضو هیات رئیسه دیوان محاسبات کشور اندونزی در ابتدای سخنان خود از استقبال گرم دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرده و سلام رئیس و اعضای هیات رئیسه دیوان محاسبات اندونزی را به مقامات دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد.
ایشان در رابطه با حسابرسی بانک ها در اندونزی گفت: در کشور اندونزی ۲ نوع بانک، یکی بانک های متعارف و دیگری بانک اسلامی یا شریعت وجود دارد که ترکیب آنها نیز تقریبا ۸۰ درصد بانک متعارف و ۲۰ درصد بانک اسلامی می باشد. ایشان در ادامه افزود: هم اکنون توسعه بانکداری اسلامی در اندونزی بسیار خوب است و دولت هم در این زمینه کمک های قابل توجهی کرده است. 
وی ابراز امیدواری کرد حاصل این دیدارها و جلسات رسیدن به برنامه اقدام عملی برای انجام حسابرسی های مشترک در مورد بانکداری اسلامی و برگزاری سمینارهای مشترک در آینده باشد.
خانم ایسما یاتون در پایان سخنان خود از استقبال و برنامه ریزی خوب دیوان محاسبات کشور جمهوری اسلامی ایران در زمینه دیدار با معاون حقوقی رئیس جمهوری و بازدید از دانشگاه تهران و همچنین برنامه های فرهنگی جانبی تدارک دیده شده برای هیات دیوان محاسبات اندونزی تشکر و قدردانی کرد.
شایان ذکر است بعد از دیدار هیات اندونزی با رئیس کل دیوان محاسبات کشور، برنامه افتتاحیه ششمین سمینار مشترک دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران و دیوان محاسبات اندونزی با سخنرانی آقایان علی شیری مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل، دکتر اشراق معاون فنی و حسابرسی امور اقتصادی و زیر بنایی، دکتر داودی معاون فنی و حسابرسی امور عمومی و اجتماعی از دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران و سخنرانی سرکار خانم ایسما یاتون عضو هیات رئیسه دیوان محاسبات اندونزی و آقای اکتاوینو علیم الدین سفیر جمهوری اندونزی در تهران آغاز به کار کرد و در ادامه هیات تخصصی از دیوان محاسبات های دو کشور ایران و اندونزی در حوزه های حسابرسی بانک ها با رویکرد اسلامی، حسابرسی دانشگاه های دولتی، افزایش کیفیت گزارش های حسابرسی و حسابرسی الکترونیکی تدارکات دولتی به ارائه مقاله و تبادل نظر پرداختند.
 


کد خبر:  1554399
فرستنده: abdali admin
گروه: دستگاه های نظارتی, دیوان محاسبات کشور, اخبار و رویدادها
امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

پست الکترونیکی (الزامی)

وب سایت

Enter the code shown above:

پر بیننده ترین آثار و مقالات  چاپ   کمينه 
قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری مصوب 1381+آئین نامه اجرائی قانون کانون کارشناسان رسمی دادگستری+تعرفه جدید دستمزد کارشناسان رسمی دادگستری مصوبه 92/07/30+آئین نامه رسیدگی به تخلفات کارشناسان رسمی دادگستری
اسامی کاندیداهای احتمالی - ثبت نام شده و میزان آرای آنها در انتخابات مجلس دهم از خوی
سند چشم‌انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404
نمونه سوالات مصاحبه های عقیدتی سیاسی استخدامی+گلچین مهمترین سوالات استخدامی مصاحبه حضوری+با جواب
تکلیف دستگاه های اجرایی نسبت به استفاده از سامانه تدارکات الکترونیکی دولت در کلیه معاملات ...
جواد ابدالی کارشناس رسمی دادگستری در رشته حسابداری و حسابرسی
فرهنگنامه مجموعه قوانین همراه مدیران منتشر شد
برگزاری نهمین کنفرانس بین المللی بودجه ریزی بر مبنای عملکرد با حضور رئیس کل دیوان محاسبات ، دکتر نوبخت،دکتر دزپسند وزیر اقتصاد، دکتر اکرمی و دادستان دیوان محاسبات و...
آخرین تحرکات و اسامی نامزدهای احتمالی انتخابات مجلس از خوی در سال 98
سیزده(13) آبان روز وفاداری به رهبری و روز مرگ استکبار/ در 9 دی رهسپاریم با ولایت تا شهادت / یاد داشتی از جواد ابدالی
 
 
©   کلیه حقوق برای جواد ابدالی محفوظ است. Powered by Atorpat      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران